Ako si vybrať SMARTWATCH

SmartWatch nám už tradične ponúkajú veľký hráči ako Apple, no čoraz častejšie sa  k výrobe pridávajú aj klasický hodinári, napr. Michael Kors. Dizajnovo a aj funkciami sa niekedy dosť líšia, no jedno majú spoločné – pomáhajú nám ušetriť drahocenný čas a často upozorňujú a “dávajú pozor” na naše zdravie. Mnohé inteligentné hodinky majú vstavané funkcie pre fitness, ako napríklad snímač tepovej frekvencie, krokomer a GPS. Zopár SmartWatch sa už dokonca predáva ako zariadenie pre podporu zdravia a nie ako náhrada za smartphone.
Niektoré SmartWatch pracujú dokonca nezávisle od telefónu, ale väčšina z nich je navrhnutá ako kompatibilné zariadenie k smartphonu. Ako sa teda rozhodnúť, ktorý SmartWatch je to pravé orechové pre moje potreby?


Pred kúpou si overte:

DIZAJN, KOMPATIBILITA, VÝDRŽ, ODOLNOSŤ, CENA
→ že SmartWatch bude fungovať s vašim smartphónom. Napr. SmartWatch od Apple je kompatibilný len s iPhone. 


→ fitnessáci – pozorne si prejdite špeciálne funkcie, ktoré ponúkajú vaše vyhliadnute inteligentné hodinky. Každým dňom nám trh ponúka novšie a lepšie funkcie špeciálne pri športových SmartWatch. Odporúčame si  vybrať hodinky so snímačom tepovej frekvencie a GPS.


→ výdrž batérie, je tiež dôležitým atribútom pri výbere. Hybridné SmartWatch, ktoré vyzerajú skôr ako analógové hodinky, majú najdlhšiu životnosť batérie, ale nemajú dotykové obrazovky.


→ spona hodiniek by mala byť ľahko ovládateľná a ľahko sa vymeniť. Tiež sa uistite, že je jednoduché nájsť náhradný remienok.

 

→ aby ste nemuseli dávať dole hodinky pri každom kontakte s vodou, prachom či inými nečistotami, je dôležitá aj ich odolnosť. Stupeň krytia je sa označuje  IP kódom. Dostatočný je stupeň krytia IP67 – úplná odolnosť proti prachu a 30-minutové ponorenie vo vode v hĺbke 1,5 metra.

 

→ cena je zvyčajne prvým faktorom pri výbere inteligentných hodiniek u väčšiny z nás. No treba si uvedomiť, že lacnejšie hodinky ( hovoríme o cenovej hladine cca 25 €) majú zväčša len základné funkcie a veľa vody s nimi nenamútime. Ak si chceme inštalovať rôzne aplikácie, treba si priplatiť.

 

Nekupujte SmartWatch, ak neviete, či bude fungovať s vaším smartphonom.